Väga suur osa trükistest vajab kaitset. Et trükis kestaks piisavalt kaua oleks ta mõistlik lamineerida. Külmlaminaadiga on seda võimalik teha käsitsi, kuid sellega kaasneb risk trükis ära rikkuda või ei ole lihtsalt tulemus alati just kiita. Või oleks vaja paigaldada suureformaadiline kleebis alusele? Ka siin on käsitsi vaja suurt osavust, et asi alati stabiilselt välja tuleks. Et riske maandada tulevad appi laminaatorid.

Laminaatorid

Laminaatorid

Laminaatorid

Laminaatorid on laias laastus kahte tüüpi- rull-laminaatorid ja tasapinnalised nn RollsRoller tüüpi laminaatorid.

Teil on tihti vaja lamineerida rullist rulli? Siis on mõistlik soetada traditsiooniline rull-laminaator. Rull-laminaatoreid on kolme tüüpi- külmlaminaatori, nn soojad laminaatorid ja kuumlaminaatorid.

Külma laminaatorit me ei soovita, kuna ilma soojenduseta lamineerimine jätab trükisele sisse valge “hägu”, mis küll enamasti kaob paari päevaga. Probleemi kõrvaldab ülemise rulli soojendus (ca 50 kraadi piisab), trükis on briljantselt selge. Kui on vajadus kasutada kuumlaminaate, siis on vajalik kuumlaminaator, sest kuumad laminaadid vajavad kuumust üle 100 kraadi.

Laminaatorid on saadaval erinevates laiustes. Ideaalse tööriista leidmiseks küsige pakkumist, vaatame välja sobivaima mudeli.

 

Kui aga peamiselt oleks vaja kleebiseid alustele paigaldada või lamineerimist rullist rulli pole nii tihti, siis tasuks vaadata ka RollsRoller laminaator poole.

 

rollsroller

RollsRoller lamineerimislaud on tänapäevase reklaamimaailma tõeline pärl ja kordumatu abimees.

Rootsis välja töötatud ja toodetav RollsRoller laminaator võimaldab ühel inimesel teha sisuliselt kogu järeltöötluse printkleepsule ja lõigatud kleepsudele. Lõigatud kleepsule siirdeka paigaldamine – pole probleemi. Selle paigaldamine PVC-plaadile – pole probleemi! Või trükitud kleepsu lamineerimine ja kapatamine – pole probleemi.

RollsRoller laminaator töötab suruõhu abil ning tänu sellele on ülimalt töökindel. Kui pole vajadust lamineerida või paigaldada, siis on ta kasutusel töölauana. Kuna pinda katab isetaastuv Rianyl materjal, siis sisselõigetest probleemi ei teki. Need “kasvavad” kinni.

RollsRoller laminaatorid on tootmises erinevates standardsuurustes, lisaks saab teda tellida ka erimõõdus. Lisavarustuse nimekiri on ulatuslik- laua altvalgustus paigalduse abistamiseks, teine rullik, erinevad hoidikud.

RollsRolleri kohta leiate lisainformatsiooni nende kodulehelt.