KAPAKAPA plaadid

KAPA on ülemaailmselt levinud ainulaadne vahtplaat ning olnud turul juba üle 50 aasta. Saksamaal toodetavad polüuretaanist sisuga KAPA plaadid on tuntud laialdaste kasutusvõimaluste ja stabiilse kvaliteedi poolest.

Materjal on väga kerge, ideaalselt homogeense pinnaga, mõeldud sisekasutuseks.

KAPA plaat on suurepärane alusmaterjal näiteks:

  • piltide aluseks näitustele

  • koduste fotode aluseks

  • siiditrükiks

  • maalimise aluseks

  • 3D aplikatsioonideks, makettide valmistamiseks

  • kiletamiseks

  • fotostuudio seinaks

  • messiboksi ehitamiseks

  • otsetrükiks UV printeriga

 

LOOVAD MÕTTED SAAVAD TEOKS

Alustatakse alati ideest. Ja isegi kõige nõudlikumad disainikontseptsioonid saavad reaalsuseks – kasutades KAPA® kergekaalulisi materjale. Igas disainieesmärgis on lõputult võimalusi ja vahtpolüuretaanist südamik on ületamatu igat tüüpi töötlemiseks. Näiteks aja ja raha kokkuhoiu osas on suureks plussiks lahustipõhiste tintide ja liimide muretu kasutamine. Loovusel on nii palju võimalusi! Selle kohta, milline tahvel või tehnika nende rakendustega kõige paremini sobib, pole kindlaid reegleid.

KAPA®line sobib ideaalselt alusplaadina kõikidele otsese pealekandmisega värvimistehnikatele.
KAPA®plastil on parimad tulemused kleepimisel ja digitaalsel otsetrükil.
KAPA®fix on isekleepuv plaat, mis sobib kiiresti paigaldamiseks graafilis-dekoratiivses valdkonnas.
KAPA®coloril on kahevärvilised kattekihid ja see on loovate disainerite ning arhitektide valik esitluste jaoks (halli / musta aluse võimalus).
KAPA®graph on inspireeriv oma erkvalge või musta matt-sametise kattekihi ja valge või musta läbivärvilise vahuga.
KAPA®tex on maalimiseks parim alus. Lõuendi pind lisab teie kunstiteostele visuaalset sügavust. Samuti parim valik, kui soov valmistada UV printeriga otsetrükkides 3D efektiga pilte.
KAPA®bright veenab oma kõrge valgusastme ja siidise matt-pinnaga. Ideaalne materjal high-end reklaamsiltide ja suureformaadiliste väljatrükkide jaoks.

 

 KAPA line

KAPA lineKAPA line on mõlemalt poolt paberiga kaetud vahtplaat (PU sisuga), mis kannatab kõrget temperatuuri (ajutiselt üle 100C) kaardumata.  Suurepärane materjal makettide valmistamiseks, maalimisaluseks, sobib hästi otsetrükiks UV-printeriga ning on kergesti kiletatav.
Ladustatavad paksused on 5mm ja 10mm (1400x1000mm ning 3050x1530mm). Tellimisel on saadaval ka 3mm. *

Peab olema ettevaatlik, kui on plaanis teda kiletada PVC kleebisega. Kuna PVC kleebis tõmbab veidi kokku ning samas sulgeb paberpinna välismõjudele, siis võib juhtuda materjali kaardumine. Probleemi lahendab tavaliselt kleebise lisamine ka teisele poolele. Sellisel juhul on pinge võrdne ning kummagi poole kate ei hakka niiskusega eraldi paisuma-kahanema. Kui silt läheb raami, siis pole kaardumine tavaliselt probleemiks.

 

KAPA fix

KAPA fixKAPA FIX on ideaalne alusmaterjal fotode aluseks koju, kontorisse ja kunstisaali. Sobib nii riputatuna kui seinale kinnitatuna. Materjal on ühepoolse liimipinnaga ja paksuses 5mm või 10mm. Tellida on võimalik ka kahepoolse liimiga materjali. Plaat on tugevdatud kahe alumiiniumkihiga, mis hoiavad plaadi sirgena.
Ladustatavad paksused on 5mm ja 10mm (1400x1000mm ning 3050x1530mm). Tellimisel on saadaval ka 3mm. *

 

 

 

KAPA plast

KAPA plastKAPA plast on kaetud plastikkattega tsellukartooni kattekihtidega, mis tagavad suurepärase trükipinna. Tänu plastikpinnale KAPA on sobilik kõikvõimalikeks aplikatsioonideks: otsetrükiks, raamimiseks, modelleerimiseks, 3D logodeks jne. Säravvalge pealispind tagab printimisel täiusliku pilditeravuse ja väga hea tintide nakkuvuse.  Kõrge kuumakindlus – lühiajaliselt kuni 120 ° C – tagab pidevalt optimaalse tasasuse. Kõrgetemperatuuriliste UV-lampide mõju pole isegi näha. Kergelt läikiv viimistlus tagab suure värvikontrastsuse, sära ja intensiivsuse ning tulemus on minimaalsete värvimoonutustega.
Ladustatavad paksused on 5mm või 10mm (3050x1530mm ning 3050x2030mm).

 

 

KAPA mount

KAPA mountKAPA MOUNT on spetsiaalne tugevdatud KAPA plaat, mis mõeldud eelkõige suuremate siltide jaoks. Kahe alumiiniumkihiga tugevdatuna ei kaardu plaat nii kergelt. Materjal on tulekindlusklassiga. Sobilik otsetrükiks ja ka lamineerimiseks (sh veega lamineerimine). Ladustatavad paksused on 5mm või 10mm (1400x1000mm).

 

 

FOAM – X

FOAM X on soodsama paberkattega kapa-taoline valge pinnaga materjal. Sobilik kasutamiseks sisetingimustes. Materjal on kaalult kerge ja lihtsalt töödeldav. Kasutatavad valdkonnad: riputatavad sildid, vaateakende sildid, fotode pealetrükk, modelleerimine jne. Ideaalne lühiajaliste kampaaniamaterjalide tootmiseks.
Ladustatavad paksused on 5mm mõõdus 2440x1220mm.

Kapa materjali täiskataloogi leiad siit!

Lisainformatsiooni tootja 3A Composites kodulehelt. 

 

KUIDAS KAPA PLAATI KASUTADA?

DIGITAALNE OTSETRÜKK

Kerge KAPA plaat on ideaalne materjal digitaalselt otse plaadile printimiseks. Reklaamis ja visuaalses kommunikatsioonis siltide, fotokampaaniate ja dekoratiivsete rakenduste alusmaterjal.

Materjalid peavad tänapäeval vastama märksa suurematele nõuetele: uuenduslike flatbed printerite arvu pidev kasv, suureformaadilise LFP printimise võidukäik ja kampaaniate kiire vahetumine on suurendanud nõudlust uute lahenduste järele ka materjalide turul. 3A Composites lisas oma digitaalselt prinditavate materjalide valikusse 2 meetri laiused KAPA plast ja KAPA line plaadid.

KAPA tex on digitaalsete trükimaterjalide uus staar. See kerge plaat on lõuendi välimusega. Struktureeritud lateksiga immutatud kruntvärviga paber muudab selle optimaalseks aluseks värvidele ja  kolmemõõtmeline efekt lisab teie piltidele ja printimisele visuaalset sügavust. Muidugi ühendab see uus KAPA arendus kõik sandwich-konstruktsiooni eelised: see on kerge, jäik ja hõlpsasti käsitsetav. Selle omadused muudavad selle ideaalseks printimismaterjaliks fotokampaaniate ja jaemüügisiltide jaoks, dekoratiivseteks rakendusteks või maalitud kunstiteoste reprodutseerimiseks.

 

FOTODE JA KILEDE KLEEPIMINE

Selleks on valikus spetsiaalsed KAPA fix ja KAPA mount. Neid kasutatakse peamiselt kilede ja fotode  alusena, kuna nende suurepärane stabiilsus on selles kontekstis suureks eeliseks. Tavapärased suureformaadilised fotod, digitaalsed väljatrükid, plakatid, plaanid, kaardid – kõige väiksematest kuni suurimateni saab kõiki neid optimaalselt sellele alusele kinnitada.

KAPA fix oma isekleepuva pealispinnaga sobib ideaalselt kiireks ja hõlpsaks külmkinnituseks kas käsitsi või masinaga.

Alumiiniumist tugevdatud kattekihtide ja tuleklassifikatsiooniga KAPA mount vahtplaadid pakuvad professionaalset kvaliteetset tulemust nii masinaga külmalt lamineerides kui niiske lamineerimise korral ka lahustipõhiste liimidega.

 

LÕIKAMINE

Ei mingit sisu murenemist ega puru! Ideaalsed siledad lõigatud servad!

KAPA plaadi lõikamine on kattekihtide vahel oleva kõvast polüuretaanist südamiku tõttu erakordselt lihtne protseduur. Ärge unustage, et ainult teravad terad tagavad puhtalt lõigatud servad!

Lihtsa kujuga töid saab kõikidest KAPA plaatidest kiiresti ja lihtsalt lõigata žilettnoa abil. Parima tulemuse saate kasutades manuaalsel teel Keencut lõikeseadmeid.

Tikksae abil on lihtne valmistada keerukamate kontuuridega väikseid tootmispartiisid. Veenduge, et kasutate pehmete materjalide jaoks spetsiaalset tera.

Kui identsed tulemused on esmatähtsad – suuremates tootmistes on Kongsberg tasapinnalise lõikuri vibranuga või veejuga parim valik.

Pange tähele, et polüuretaan on kuumuskindel ja seda ei saa termiliste meetoditega lõigata. Materjali deformeerumise ohu tõttu ei ole giljotiini tüüpi lõikurite kasutamine soovitatav. Laserlõikureid ei tohiks kasutada tuleohu tõttu.

 

 

3D MAKETID JA PILDID

KAPA® kergplaadist valmistatavate asjade valik ei lakka kunagi üllatamast. Komposiitpaneel, mis võib toimida fotode või väljatrükkide alusena ning olla sulgede valguses raam, et pilti korraga kuvada.
Oma kunstiteostest maksimumi võtmiseks on uus KAPA®tex pind ideaalne valik. Kattekihte saab digitaalselt trükkida või värvida ning selle struktuur tundub ja näeb välja nagu lõuend. See “lõuendi välimus” annab subjektile visuaalse sügavuse. Lisatud kolmemõõtmeline raam: näitus on viimistletud – 3D-kuju ja välimusega.
Raami saab valmistada nii mehaaniliselt (CNC 45 ° V-sooneline lõikamine) kui ka käsitsi.
Näitame teile, kuidas me raami teeme – mõne lihtsa sammuga. Kõik, mida vajate, on: pliiats, joonlaud, lõikur ja V-soonega nuga.

 

STANTSIMINE

KAPA plaate saab töödelda ja teisendada mitmesuguste kujundite ja originaalsete esemetena kõigil standardsetel stantsimispressidel.
Igal KAPA plaadil on erinevad omadused sõltuvalt kattekihtidest.
Stantsimiseks sobivad kõige paremini KAPA line ja KAPA graph, kuid edukalt saab stantsida ka KAPA plast ja KAPA color, mis on valmistatud samadest materjalidest. KAPA fix ja KAPA mount sobivad ainult teatud määral, kuna neil on alumiiniumiga tugevdatud kattekihid.
Puhta vertikaalse lõike saavutamiseks soovitame kasutada peenete hammastega stantsimisvorme, ehkki laua paksusest olenemata saab kasutada sirgeid terasreegleid. Ärge unustage: asetage KAPA plaadi alla puitlaastplaat või elastomeer, et mulgustamiseks mõeldud stantsi hambad sinna sisse vajuksid.
Pange tähele: mulgustamiseks mõeldud matriitsidel peaks alati olema täissuuruses poroloonist aluskate; et mulgustamisest põhjustatud rõhk jaotuks ühtlaselt.
KAPA plaate tuleks kaitsta külma eest, hoida kuivas kohas ja asetada võimalikult tasasele sobiva suurusega toele. Enne printimist aklimatiseerige plaadid ümbritseva keskkonna temperatuurini. Soovitame 24 tundi enne töötlemist.
Kas olete huvitatud meie mulgustamise põhjalikest töötlemisjuhistest? Võtke lihtsalt ühendust.

 

 

KINNITAMINE JA RIPUTAMINE

Laest riputatud, nähtamatult seina külge kinnitatud, šikk passe-partout… teil on parimad võimalused oma KAPA kunstiteose eksponeerimiseks.
Nõel ja tükk nailonniiti on sageli kõik, mida vajate, et KAPA plaadid saaksid vabalt rippuda. Põhimõtteliselt saab iga KAPA kergplaadi kinnitada nõelte, naelte või kruvide abil.

Meie erilahendus: metallist konksud, mis on saadaval teie KAPA edasimüüjalt, on tahvlile surumiseks väikeste nagadega.

Nähtamatud liimühendused, kasutades vahtkleeplinti osutuvad suurepäraseks keerukamate esitluslahenduste jaoks.

Huvitavaid 3D efekte saab kiiresti ja soodsalt saavutada plaatide väljalõigetega. Sandwich- konstruktsioon tagab ka kiire puhta lõikamise, kasutades kõiki tavalisi tehnikaid.

KAPA passe-partout’d pakuvad teie fotodele, graafikale ja prinditoodetele ideaalset alust, täiustatud visuaalset atraktiivsust ja efektset kontrastset raami. Valge või must läbivärviline sisu tähendab pinna ja südamiku harmoneerumist.