OKI Colorpainter M-64s on kiireim eco-solvent printer, mille tüüpilised tootmiskiirused on 24-34 m2/h ja nii aastast aastasse. Kuigi erinevad tootjad näitavad oma andmetes üsna kõrgeid trükikiirusi, siis on reaalses elus nad väga harva kasutatavad.OKI läheneb asjale teisest küljest. Maksimaalsele trükikiirusele leiab kasutust ka reaalses elus, kuigi mitte nõudlike trükiste puhul.

OKI M-64s on saadaval kahes erinevas versioonis- kassetivärviga (1,5l kassetid) või sisse-ehitatud toitesüsteemiga soodsama trükihinna saamiseks. Kassetivärvina on saadaval ka lisavärv Light Black, mis annab juurde must-valgete piltide trükkimisel. Tehase enda poolt pakutav LCIS toitesüsteem aga annab oluliselt soodsama trükihinna kvaliteedis tingimata. LCIS versioonis mahub igat värvi masinasse ca 4 liitrit, mis tagab väga harva vajaduse täitmiseks. OKI Colorpainter seeriast leiab ka M-64s mudelist kiirema OKI Colorpainter H3 ja uue, kuid aeglasema OKI Colorpainter E mudeli. OKI Colorpainter M seeria on ideaalne kompromiss tootlikkuse ja hinna osas.

OKI Colorpainter M-64s trükirežiimid:

Fast Production 50 m2/h
Production 34 m2/h
Standard 24 m2/h
Quality 16 m2/h
High Quality 9 m2/h

OKI värvid on saanud legendaarseks oma erakordselt tugeva ja vastupidava pigmendi tõttu. Reaalne värvikulu on tihti poole väiksem konkurentide omast. Profileerimisel oleme märganud vanemate põlvkondade värvidega võrreldes (mis paljudel konkurentidel endiselt kasutusel) lausa 50% erinevust.

Seiko valmistatud trükipead võimaldavad jõuliselt ja stabiilselt värvi pritsida, mistõttu ka tumedad ühtlased pinnad õnnestuvad üsna suurel kiirusel. Seiko kasutab oma trükipeade kaitsmiseks eraldi kihti, mis vähendab oluliselt materjali sissejooksmisel tekkivaid potentsiaalseid vigastusi. Trükipea õrn pind on oluliselt paremini kaitstud paljude konkurentidega võrreldes.

Masinal on peal ka õrn anti-staatiline seade, et meie kuivades talvedes oleks võimalik paremini trükkida. Madal õhuniiskus on Eesti trükikodades üldine probleem ning staatika põhjustab erinevaid probleeme. Anti-staatiline seade leevendab seda muret. Siiski soovitame igasuguste printerite kasutamise puhul olenemata tootjast jälgida ning vajadusel korrigeerida õhuniiskust. Liiga madal õhuniiskus laseb staatilisel elektril väga kergelt tekkida ning on oht “säraka” saamisel masina elektroonikat vigastada.

OKI Colorpainter M-64s kohta leiate lisainformatsiooni OKI kodulehelt.