Tänapäeval on aina raskem pakkuda tüüptooteid sellise hinnaga, millega me sooviksime neid müüa. Teine asi on erilahendustega. Kongsberg lõikelauad muudavad erilahendused tootmise mõistes tüüplahendusteks, kuna enam pole vahet, kas valmistada neljakandilisi reklaame või erikujulisi. Samuti pole erilist vahet, kas toota paar tükki või suurem partii. Suuremahuliseks tootmiseks on võimalik seade varustada automaatse laadimissüsteemiga.

KONGSBERG lõikelauad

kasutusvaldkonnad ja lõikamiseks sobivad materjalid

  • trükiste väljalõikamiseks – olgu see siis trükitud paber, kleebis, plastik, KAPA
  • erinevate lehtmaterjalide lõikamisel – Re-Board, kartong, lainepapp, plastikud, puit, vineer jne
  • pakendi tootmiseks – olgu siis suisa pakendivabrik või reklaamifirma, kes soovib oma tooted korralikult pakendada
  • mööbli tootmisel – MDF, Re-Board, vineer, nahk, kangad
  • tekstiilitööstuses – ülikiire ja täpne lõigete valmistamisvahend
  • ja nii edasi

Kongsberg lõikelauad on saadaval erinevates konfiguratsioonides ning erinevate kiirustega. Lõigatavate materjalide hulka kuuluvad näiteks kleebised, paberid, erinevad õhukesed ja paksud plastikud, komposiitmaterjalid, metallid, tekstiilid, bännerid, KAPA plaadid, Re-board materjal, vahtplastid. Kaamera tuvastab materjali täpse asukoha kas serva või trükimärkide järgi ning lõige tuleb alati täpne.

Kongsberg lõikelauad töötavad sujuvalt koos tunnustatud tarkvaraga, millest reklaamitööstuses enimkasutatud on Esko ArtiosCad ja Esko iCut Suite. Esko ArtiosCad on levinuim tarkvara stendide ja messibokside disainimiseks. Esko iCut Suite on trükise ettevalmistamise tarkvara, mis teeb automaatselt paigutuse, kahepoolse trükifaili, kontrollib faili ja palju muud.

Täpsemalt vaadake Kongsberg C ja Kongsberg X seeria lõikurite kohta meie lehelt.

 

Nii C kui X seeria tootmist on võimalik automatiseerida erinevate laadimisrobotitega. See võimaldab kasvõi aluse kaupa materjale lõigata ilma inimesepoolse sekkumiseta.